Tantra oživí partnerskou lásku a vyléčí žárlivost...

Napsal Truck.bloger.cz (») 1. 12. 2014 v kategorii MKD, přečteno: 1709×
147311-original-v7ibp.jpg

TANTRA: OŽIVÍ PARTNERSKOU LÁSKU, VYLÉČÍ ŽÁRLIVOST...

Sex je prima – ale může být ještě mnohem, mnohem lepší. Můžete zažívat věci, které si zatím neumíte ani představit. Tak to aspoň tvrdí ti, kteří se v tantrickém milování vyznají.

K seznámení s tantrou nepotřebujete nic, jen příjemné a nerušené místo, dostatek času, otevřenou mysl a odhodlání vyzkoušet věci, které vám ze začátku budou připadat divné a možná i směšné. A samozřejmě také partnera – i když ne vždycky. V některých fázích „výuky“ si vystačíte i sami.

Sexem ke štěstí a osvícení

Tantra je prastaré indické učení, založené na probouzení mystické sexuální hadí síly – kundalini. Podle něj dochází při tělesném spojení ke sjednocení a výměně mužské a ženské energie, ale také k propojení s vesmírem. Přestože se dnes často redukuje na návod, jak prožít několikanásobný orgasmus, původním cílem tantry je dosažení osvícení a extáze. Tělesné a duchovní se stává jedním, splývá a vzájemně se obohacuje.

Fyzická láska není fuj!

Pro Evropana je to nový a osvěžující pohled. Po dva tisíce let byl sex v křesťanské kultuře považován za něco podřadného a zvířecího, co slouží hlavně k plození dětí. A i když si to dnes už nikdo nemyslí, některé předsudky podvědomě přetrvávají. V tantře je ale všechno naopak – promyšlené stupňování tělesné rozkoše je cestou k nejvyšším metám.

Doopravdy poznat sám sebe i partnera. To je podle tantry cesta k vrcholnému erotickému zážitku. Pomalé tempo je blízké hlavně ženám, muži se musí novému způsobu vnímání teprve naučit; ThinkstockFOTO: THINKSTOCKDoopravdy poznat sám sebe i partnera. To je podle tantry cesta k vrcholnému erotickému zážitku. Pomalé tempo je blízké hlavně ženám, muži se musí novému způsobu vnímání teprve naučit

Příběh ze staroindických textů vypráví o osamělém poutníkovi, který se při hledání „nejvyšší pravdy“ zřekl všech tělesných radostí. Dlouho putoval, meditoval, postil se a zdržel se rozkoší, stále se mu ale nedařilo dosáhnout duchovní koncentrace. V beznaději si lehl na břeh řeky, kam za ním přišla mladá dívka a svedla ho. A tehdy se všechny smysly poutníka probudily – sílu, kterou hledal, našel v tom, co tak dlouho odmítal.

V kurzu se všechno naučíte

Tantrický sex u nás v posledních letech získává na oblibě. Lze se s ním seznámit jak pomocí popularizujících knih a DVD, tak ve skupinových i individuálních kurzech. Rozhodně nejde o záležitost, kterou by si bylo možné osvojit za jedno odpoledne. Zájemci se nejdřív učí správnému dýchání a probouzení svého „vnitřního milence“, což není nic jiného než trénink sebepřijímání a sebeúcty. Dalším krokem je probouzení smyslové vnímavosti pomocí nejrůznějších hravých cvičení, doteků a rituálů.

Tělo jako hudební nástroj

„Naučíte se otvírat vnitřní flétnu, tajný kanál, který spojuje sexuální centrum s mozkem,“ píše lektorka tantrického milování Margo Anand ve své knize Umění sexuální extáze. Vyzkoušíte si autoerotiku a zjistíte, jak vaše tělo reaguje na různé druhy stimulace. Společně s partnerem si zkusíte vyměnit si role, ženskou a mužskou, aktivní a pasivní. Naučíte se masírovat si intimní místa, pracovat se sexuálním vzrušením a vibracemi.

Tantrická masáž vám umožní prožít nejrůznější smyslové vjemy, včetně hlazení peříčkem, tření kožešinou a nahřívání lávovými kameny; ThinkstockFOTO: THINKSTOCKTantrická masáž vám umožní prožít nejrůznější smyslové vjemy, včetně hlazení peříčkem, tření kožešinou a nahřívání lávovými kameny

K MILOVÁNÍ PŘIPRAVEN!
Na nic nečekat a prostě na to hupnout? Také to jde, ale zážitek, na jaký budete vzpomínat ještě celé měsíce, z toho asi nebude. Přečtěte si, jak je dobré se připravit na milování! A pokud vám vztah tak docela neklape, zjistěte, jestli náhodou nemluvíte odlišnými jazyky lásky.

Odměna stojí za to

Vlastní milování je už jen třešnička na dortu, sladká odměna. V ideálním případě nedospějete jen ke strhujícímu vyvrcholení, ale i k tomu, jak orgasmus rozšířit na celé tělo a skoro libovolně ho prodlužovat.

„Ze své zkušenosti učitelky vím, že každý, kdo se tyto techniky naučí, je schopen cítit léčivé účinky extáze. Byla jsem svědkem toho, jak zážitky spojené se sexualitou zmírnily nebo odstranily nutkavou žárlivost, závislost na drogách, stydlivost, nízkou sebeúctu a dokonce bulimii,“ píše Margo Anand. „Viděla jsem, jak vztahy mezi manžely, znuděnými nejen sexuálním stykem, ale i společným životem, náhle rozkvetly v novou lásku, která dala jejich životu nový, hlubší smysl,“ dodává optimisticky.

Tak co, nezkusíte to?

zdroj:prozeny.cz

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Jagg.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.

Komentáře tohoto článku jsou moderovány. Váš příspěvek se zobrazí až po schválení autorem článku.

Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel pět a osm